!

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ منبع : تابناک کد خبر: ۱۲۱۱۴۶۴

پرداخت ۷۵ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به هر مدیر و پرداخت ۲۰ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به همسر وی تنها بخشی از جوایزی بود که در این همایش پرهزینه به حضار اعطا شد. همایشی به صرف صبحانه، میان وعده و ناهار، همه از نوع مفصل که در سکوت خبری برگزار می‌شد و تنها بخش ناهمگون با آن نام «مستضعفان» بود!

 

«کار اصلی ما در بنیاد مستضعفان، خدمت به محرومین و مستضعفان است و با این رسالت باید انگیزه ای مضاعف برای کار و تلاش داشته باشیم»؛ گوینده این جمله رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است. جمله ای که بهتر است با خواندن هر پاراگراف از متن زیر یک بار به آن برگشته و مرورش کنید!

 

به گزارش «تابناک»، چهارشنبه، شانزدهمین روز ماه جاری (اسفندماه ۹۶)، مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حالی در یکی از تالار های هتل پنج ستاره متعلق به این بنیاد در شمال تهران گرد هم آمدند که قرار بود در کنار جشن سالروز تاسیس این نهاد (که البته در چهاردهم اسفندماه بنا گذاشته شده نه شانزدهم)، «چهارمین همایش مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی» را هم برگزار کرده و از مدیران میانی تقدیر به عمل آورند.

 

مراسمی مجلل که از ۷ صبح آن روز آغاز شد و تا ظهر ادامه داشت. همایشی با پنل صبحانه، میان وعده و در آخر، ناهاری مفصل که هدف از برگزاری آن، جدای گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مستضعفان، تقدیر از عملکرد یک ساله مدیران بنیاد بود. تقدیر از تمامی مدیران به انضمام آن دسته از مدیران و کارمندان که به عنوان «مدیر جهادی» و «کارمند جهادی» برگزیده شده بودند.

 

تا اینجای کار شاید همه چیز موجه به نظر برسد، اما اگر بدانیم قریب به ۶۰ مدیر حاضر در تالار که عهده دار سمت های مدیریتی میانی در بنیاد و زیر مجموعه هایش هستند، چه فهرستی از جوایز دریافت کرده اند، اوضاع فرق خواهد کرد. نگاهی به این فهرست بیاندازید:

 

۱- پرداخت ۷۵ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به هر مدیر
۲- پرداخت ۲۰ میلیون ریال کارت هدیه نقدی به همسر هر مدیر
۳- اهدای ۱۰ میلیون ریال هدیه نقدی به صورت شارژ در کارت خدمات رفاهی
۴- پرداخت کارت خرید از فروشگاه شـ … به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به هر مدیر
۵- پرداخت کارت خرید از فروشگاه گـ. به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به هر مدیر
۶- اهدای کارت خرید از فروشگاه سـ‍. به ارزش ۵ میلیون ریال
۷- اهدای یک کیف و یک دستگاه درل شارژی کامل با تجهیزات جانبی با برند بـ. به هر مدیر
۸- اهدای ۲ کیلوگرم پسته به هر مدیر
۹- اهدای دو عدد ادکلن نفیس مردانه و زنانه نفیس به هر مدیر

 

پکیج این جوایز در حالی به این دسته از مدیران میانی تقدیم می شد که علاوه بر ایشان، مدیران و کارمندان جهادی نیز هدایای جداگانه ای دریافت می کردند. این در حالی است که از جوایز در نظر گرفته شده برای معاونین و مدیران هولدینگ های پرشمار بنیاد مستضعفان و شرکت های پرشمار زیرمجموعه شان اطلاعات دقیقی در دست نیست. موضوعی که البته بی ارتباط با برگزاری این مراسم در سکوت خبری نیست!

 

 

این همایش بسیار هزینه بر در حالی برگزار می شد که در گوشه و کنار تالار محل برگزاری آن، بنر هایی از سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر انقلاب برپا شده بود که بر کلیدی ترین شعار بنیاد مستضعفان تاکید داشت. توجه به محرومان و فقرا. همان نکات اساسی و بنیادینی که وقتی سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم پشت تریبون قرار گرفت، در سخنانش بر آن ها تاکید کرد و گفت:

 

«کار اصلی ما در بنیاد مستضعفان خدمت به محرومین و مستضعفان است و با این رسالت باید انگیزه ای مضاعف برای کار و تلاش داشته باشیم. پول نفت، کشور را به خوبی آباد نمی کند و در واقع افکار، مغز ها و دست های مردم است که باعث آبادانی کشور می شود؛ باید ما مسئولان بستری فراهم کنیم تا این کار ایجاد شود.»

 

جملاتی که مشابه آن را دیگر سخنرانان این همایش نیز تکرار کردند در حالی که ظاهرا خبر نداشتند در بسته های جوایز تهیه شده برای حضار، خیلی بیشتر از مجموع حقوق سالانه قانون کار برای یک کارگر و خیلی خیلی بیشتر از آنچه «مستضعفان» برای امرار معاش در یک سال نیاز دارند، جایزه در نظر گرفته شده است.

 

به این جوایز نفیس که حتی ادکلن مدیران و همسرانشان را هم شامل می شود، می توان اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن و وام ۲۰ میلیون تومانی خرید خودرو به مدیران را هم افزود که بعید است هیچ مستضعفی خوابش را هم ببیند. همه این ها در حالی است که هدایای پایان سال مدیران شرکت ها و هولدینگ ها و از همه این ها مهم تر، کارانه های بسیار گزاف اعضای هیات مدیره انبوه شرکت ها و بنیاد های اقتصادی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان را هم می توان به این فهرست افزود.

 

در پایان بد نیست بخشی از سخنرانی یکی دیگر از مسئولان بنیاد مستضعفان در آن نشست را مرور کنیم.

سخنان رفیق دوست، یکی از اعضای هیات امنای این بنیاد که معتقد است «بنیاد مستضعفان طی سه ساله اخیر به منویات مقام معظم رهبری بیشتر نزدیک شده است» و این را نتیجه عملکرد «مدیر جهادی و درویش مسلک بنیاد مستضعفان» می داند!

@EmadibaygiGleam

 

http://etitr.com/n/1211464/%DB%B1%DB%B0-%DB%B5-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%82%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%8C-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C